Google + 1

Dodaj stronę do ulubionych

Fajna Strona?

Wyślij link tej strony znajomemu

Podaj adres E-mail:

FaceBook

Podstawy dla pięknego jędrnego i płaskiego brzucha - KLIKNIJ OBRAZEK

Podstawy dla pięknego jędrnego i płaskiego brzucha - KLIKNIJ OBRAZEK
Wystarczy 8 minut dziennie aby uzyskać płaski brzuch

Mięśnie Brzucha - czyli co właściwie ćwiczymy - dokładniej. Trochę anatomii cz. 2

Funkcje mięśni brzucha:

 • Stabilizacja - Mięśnie brzucha współpracując z mięśniami grzbietowymi pozwalają nam na utrzymywanie wyprostowanej postawy. Pełniąc funkcję stabilizacyjną. Mięśnie brzucha są mięśniami przeciwstawnymi (antagonistycznymi) w stosunku do mięśni grzbietowych – mięśnie grzbietu wyginają tułów w tył, a mięśnie brzucha do przodu. Równowaga pomiędzy nimi powoduje, że pozostajemy wyprostowani.a nasza sylwetka ma ładną postawę. Dla niektórych może być zaskoczeniem to że dbając o mięśnie brzucha nie tylko zapewniasz sobie płaski brzuch ale dodatkowo wpływasz na swoją lepszą wyprostowaną postawę.  
  • Funkcja motoryczna mięśni brzucha - Funkcje  motoryczne mięśni brzucha wynikają w sporej mierze z zadań stabilizacyjnych. Mięśnie brzucha umożliwiają nam wykonywanie bardzo dużej ilości ruchów i są nam praktycznie niezbędne do wykonywania wszystkich naszych czynności
  1. Mięśnie brzucha pozwalają nam unosić tułów z pozycji leżącej do siedzącej ale też unosić nogi z pozycji leżącej lub kiedy np. wisimy na drążku.
  2. Mięśnie brzucha pozwalają nam na wykonywanie skrętów tułowia.
  3. Mięśnie brzucha umożliwiają wiele ruchów bioder.
  4. Oczywiście we wszystkich tych ruchach łączonych mięśnie brzucha biorą swój udział.
  Z funkcji motorycznych wynikają ćwiczenia które powinniśmy wykonywać dla poprawy wyglądu i siły naszego brzucha.
  Kiedy podnosisz się z kocyka na plaży lub obracasz za pięknym nieznajomym (nieznajomą) - to właśnie dzięki swoim  mięśniom brzucha. Fajnie by było aby był on płaski i sprężysty :-) 

  • Funkcje ochronne mięśni brzucha -Mięśnie brzucha, wraz z żebrami, osłaniają ważne organy wewnętrzne oraz utrzymują je wewnątrz jamy brzusznej. Chronią delikatne organy wewnętrzne przed urazami zewnętrznymi. To właśnie sprawne mięśnie brzucha utrzymują na swoim miejscu jelita. A słabe nie dość że mają kiepski wygląd to jeszcze mogą być przyczyną przepukliny która może być dla nas groźna.Teraz już wiesz że dostając przypadkowego kuksańca w brzuch jesteś bezpieczny dzięki mięśniom brzucha 

  • Funkcje wspomagające mięśni brzucha - Mało kto kto dba i ćwiczy brzuch lub po prostu chce mieć piękny płaski brzuch, zdaje sobie sprawę że tak naprawdę dba o cały swój organizm. Ponieważ mięśnie te pełnią wiele funkcji wspomagających w organiźmie. Dzięki napinaniu się i rozkurczaniu umożliwiają przebieg wielu funkcji fizjologicznych organizmu, takich jak oddychanie, wydalanie, poród czy nawet mowa.
   
   
  Mięśnie brzucha to mięśnie płaskie.  Mięsień czworoboczny lędźwi. Mięśnie: skośny zewnętrzny i wewnętrzny brzucha oraz mięsień poprzeczny brzucha leżące między mięśniem prostym brzucha a mięśniem czworobocznym lędźwi. Ściana przednia brzucha nie jest tak całkowicie umięśniona. Są w niej kanały, czyli miejsca o małej wytrzymałości. Mogą być miejscami przez które powstają przepukliny. Mamy dwa kanały: kanał pachwinowy i pierścień pępkowy.
  Wszystkie mięśnie brzucha tworzą mocną i elastyczną ścianę brzucha. Dzięki ich pracy ściana brzucha może się kurczyć lub rozciągać, co m.in umożliwia oddychanie. Mięśnie brzucha kurcząc się uciskają narządy jamy brzusznej, przy rozkurczu dochodzi do wtłoczenia trzewi ku górze i uniesieniu przepony. Jeżeli przepona wpukla się do klatki piersiowej powoduje to zmniejszenie jej objętości i wydech. Natomiast przy rozkurczu mięśni brzucha kurcząca się przepona wypiera trzewia jamy brzusznej ku dołowi i tak generuje wdech. Tłocznia brzuszna zostaje wytworzona w wyniku jednoczesnego skurczu wszystkich mięśni otaczających jamę brzuszną czyli mięśni brzucha, przepony, dźwigacz odbytu. Największe znaczenie w tej czynności ma mięsień poprzeczny brzucha. Przepona najlepiej pracuje przy zamkniętej szparze głośni. Praca tłoczni jest bardzo ważna w czasie porodu czy oddawaniu stolca. Przepona jest głównym mięśniem wdechowym. Podczas skurczu przepona obniża się i spłaszcza. To powoduje wzrost  objętości klatki piersiowej i obniżenie panującego w niej ciśnienia, wtedy powietrze z zewnątrz zostaje wessane przez drogi oddechowe do płuc. Podczas wydechu przepona jest rozluźniona, w wyniku napinania się mięśni brzucha jest uniesiona ku górze i powietrze z płuc jest wypychane na zewnątrz. Drugą ważną funkcją przepony jest regulacja siły prądu powietrza podczas wydawania głosu.
   

  0 komentarze: