Google + 1

Dodaj stronę do ulubionych

Fajna Strona?

Wyślij link tej strony znajomemu

Podaj adres E-mail:

FaceBook

Podstawy dla pięknego jędrnego i płaskiego brzucha - KLIKNIJ OBRAZEK

Podstawy dla pięknego jędrnego i płaskiego brzucha - KLIKNIJ OBRAZEK
Wystarczy 8 minut dziennie aby uzyskać płaski brzuch

Najlepsza pora na ćwiczenia aby schudnąć i spalić tłuszcz

***
**
*
Jakiś czas temu bawiliśmy się w ankietę której celem było uzyskanie odpowiedzi na pytanie: Jaki jest waszym zdaniem najlepszy czas na ćwiczenia ? (ćwiczymy aby pozbyć się tłuszczu i schudnąć)

Wyniki ankiety:
Z przeprowadzonej ankiety wynika że większość z nas (aż 35%) za najlepszy czas do ćwiczeń uważa wieczór. I niestety większość się myli :-(
Jeśli podstawowym kryterium wyboru czasu ćwiczeń będzie ich efektywność pod względem spalania tłuszczu i odchudzania to myli się ponad 77% odpowiadających !!!

Z tego widać jak bardzo potrzebna jest prawidłowa odpowiedź :-)

Aby schudnąć powinniśmy ćwiczyć rano przed śniadaniem.

Dlaczego (Za Galileo):
Nasza wątroba przez całą noc przetwarzała cukier. Energia rano jest już na wyczerpaniu. Aby mieć siłę na ćwiczenia organizm musi pobrać energię z innych źródeł i robi to przetwarzając zapasy tłuszczu. Z tego właśnie powodu ćwicząc rano przed śniadaniem mamy największe szanse na to że pozbędziemy się zgromadzonego tłuszczu.

Oczywiście jest to pora najlepsza na pozbycie się tłuszczu w wyniku ćwiczeń, nie znaczy to jednak że ćwicząc o innych porach dnia ( bardziej dla nas dogodnych) efekty nie przyjdą. Przyjdą a każdy ruch jest lepszy niż jego brak :-)

4 komentarze:

Struś Pędziwiatr pisze...

Pora nie ma aż takiego znaczenia.
Najistotniejsze jest spalanie(ćwiczenie) więcej niż się je.
Świetne efekty na metabolizm daje zastosowanie 24h postu. Ref. "Eat stop eat"
Dobre sposoby na poprawę stosunku mięśnie/tłuszcz:
1) intenstywny trening aerobowy z przekroczeniem punktu "drugiego oddechu" co drugi dzień.
2) rozgrzewka + intensywny ogólnorozwojowy trening interwałowy+ kompensacja - daje jeszcze lepsze efekty.

Polecam w dni bez intesywnego treningu robić rozgrzewkę :)

Emma pisze...

nie prawda. rano przed śniadaniem spalamy mięśnie. trzeba zjeść chociażby najmniejsze (ale pełnowartościowe) śniadanie (jajecznica z 2 jaj i kromka chleba) i dopiero zabrać się za ćwiczenia.

pawelg83 pisze...

Nie zgodzę się z tym, że najlepiej jest ćwiczyć z rana aby schudnąć. Chyba że ktoś chce spalać mięśnie zamiast tłuszczu. Czytałem ostatnio na Muscle Boss, że optymalna pora na trening (ze względu na wydajność naszego organizmu) przypada m. 14 a 20. Ja jednak zazwyczaj ćwiczę nieco później.

outlander54@O2.pl pisze...

Proste;ile zatankujesz tyle pojedziesz.Organizm nasz ma ten plus że spalając to co zatankowaliśmy bierze rezerwy w postaci tłuszczu w którym jest wiele składników odżywczych.Prosta rada na schudniecie;Tankuj organizm mniej niż potrzebujesz+wysiłek a organizm sam ruszy zapasy żeby móc jechać dalej.Wazne żeby wartości przyjmowane przez nas były pełnowartościowe w większej części na ile się to da zrobić.Są węglowodany i węglowodany,białka i białka.Nie sztuka zjeść snikersa i powiedzieć że dostarczylo się węgla bo to zwykły cukier.Tak samo wypijajac np;50gr żelatyny a jest w niej ok,80%białka wcale go niedostarczylismy bo to kiepskie bezwartościowe i słabo przyswajalne białko.